Kwiaty z okazji ślubu stają się drogowskazem na całe życie

http://gardenana.pl/sklep

Piękny bukiet kwiatów z okazji ślubu od dawna uważany jest za tradycyjny prezent, ale niestety nie wszyscy goście zwracają uwagę na to, z czego składa się kompozycja kwiatowa. Większość z nich po prostu idzie do kwiaciarni na pół godziny przed uroczystością i wybiera bukiet, który wydaje im się najsłodszy.

Ale w dniu gdy młoda para ma specjalne święto, zasługuje na specjalny prezent. Nie ma przeszkód, aby zamówić w kwiaciarni internetowej piękny i wytworny bukiet, który zachwyci nowożeńców i przyniesie im szczęście na nowej drodze ich wspólnego życia.

Każdy kwiat ma pewne znaczenie, uznawane w różnych regionach kraju, ale nie każdy musi je znać. Jakiego rodzaju bukiet nowożeńcom podarować decyduje indywidualnie każdy gość, w oparciu o swoje osobiste preferencje. Ale jeśli chce on zaimponować wszystkim obecnym jego oryginalnością, to kwiaciarka obeznana w symbolice kwiatowej, wyczaruje nieziemską kompozycję kwiatową.

Kwiaty z okazji ślubu układane są w postaci bukietów, fantazyjnych i niebanalnych kompozycji, aby każda panna młoda patrząc na te urzekające rośliny uroniła łezkę zachwytu. Bo nawet kobieta zewnętrznie sil­na jak głaz, wewnętrznie jest słaba jak różany kwiat. Wiedzą o tym floryści przygotowując coraz ładniejsze aranżacje kwiatowe.

Artystyczne dusze porównują rośliny do przedstawicielek płci pięknej, zastanawiając się czy ko­bieta jest jak kwiat czy kwiat jest jak kobieta? Chyba nie można zdecydowanie optować za jedną odpowiedzią. Ale można wybrać cechy, które łączą te dwie żywe istoty a mianowicie: delikatność, wrażliwość, niezwykła uroda a wszystko to powinno być hołubione i pielęgnowane z niezwykłą troską i uczuciem. W takich warunkach przetrwa nie tylko kwiat, ale także kobieca miłość.

Życząc nowożeńcom wiecznej miłości, wierności i dobrobytu warto wybierać takie kwiaty z okazji ślubu, które zawierają odpowiednie przesłanie. Na pewno wszyscy wiedzą, że, człowiek bez miłości jest jak kwiat bez wo­dy. Cóż można powiedzieć więcej. Przecież „kochać to zgadzać się na to, by się starzeć z drugim człowiekiem”. Jest oto chyba oznaka największego uczucia i wspaniałego człowieka. Tak, więc należy pamiętać, że przekazywane kwiaty z okazji ślubu stanowią dla dwojga zakochanych ludzi drogowskaz na ich życiowej ścieżce, który może stać się również ich przewodnikiem.

Odpowiednio dobrana i zachowana symbolika kwiatów jest jak nauczyciel, który przekazuje wiedzę na całe życie ucznia. Aby miłość przetrwała wszystkie życiowe zawirowania musi być stale podsycana, wręczone kwiaty z okazji ślubu powinny stanowić namiastkę tego jak okazywać sobie uczucia, za pomocą małych gestów. Młodzi małżonkowie powinni poznać doktrynę, że „miłość nie jest skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem”, jeżeli obydwoje będą dbać a jasny i silny płomień swojego domowego ogniska będzie on trwał i nie zgaśnie pomimo wiatru i burzy.

Tak chętnie wręczane bukiety z okazji ślubu stanowią jasny przekaz, o konieczności kultywowania zwyczaju obdarowywania się żywymi prezentami, które niewiele kosztują a tak wiele znaczą i mówią o głębokości uczuć, wzajemnym szacunku i oddaniu. Bo jak mawia polska pisarka „żeby kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć.” Nie można tylko wymagać i brać, ale trzeba otwierać się na drugiego człowieka i dążyć do podtrzymywania dobrych relacji i wzajemnego dbania o siebie.

Kwiaty są jak miłość, gdy są zaniedbywane więdną, podobnie z miłością małżeńską, nie ważne ile upłynęło lat, ważna natomiast jest troska, zawsze wyciągnięta dłoń do pomocy i szczerość. Gdy rodzina i znajomi obdarowują młodych małżonków kwiatami z okazji ich ślubu, pokazują im jak niewiele trzeba żeby wywołać uśmiech, wzruszenie i poczucie szczęścia.

Dodaj komentarz