Jakie kwiaty podarować kobiecie?

Kobieta jest tajemnicą i zagadką, której mężczyźni nie potrafią rozwiązać przez wieki. Ale według większości pań nie trzeba zgłębiać tych tajników wystarczy kochać i pielęgnować. Bardzo ważne jest, aby wręczać kwiaty, nie tylko z okazji typowych świąt kobiecych oraz gdy obchodzą imieniny lub urodziny, ale tak po prostu bez powodu.

Jakie kwiaty podarować kobiecie?

Oczywiście nie wszystkie kobiety będą miały takie same preferencje: niektóre kochają wspaniałe bukiety z róż, inne uwielbiają polne kwiaty lub miniaturowe bukiety frezji, a jeszcze inne preferują rośliny doniczkowe. Ale dawanie kwiatów oznacza podkreślanie uroku, jej oryginalności i wartości dla darczyńcy. Kiedy kobieta dostaje bukiet, natychmiast rozkwita przed jej oczami, być może ona się rumieni lub jest nieśmiała. Ale nawet przyjmując, że jest to prawdą, to w tym momencie zwiększa poziom oksytocyny we krwi. Substancja ta z kolei powoduje uczucie satysfakcji, zmniejszając niepokój i odczuwa poczucie spokoju obok partnera. Udowodniono, że wpływa ona pozytywnie na relacje międzyludzkie, przyczynia się do zwiększania zaufania i zmniejszania strachu. Z kolei u mężczyzn wzrasta poziom testosteronu, ponieważ stają się bardziej pewni siebie, a każdy lubi widzieć szczęśliwą bratnią duszę. Tak więc, panowie obdarowujcie kobiety kwiatami jak najczęściej!

Rośliny doniczkowe alternatywą dla świeżego bukietu dla kobiety

Wspaniałą alternatywą dla bukietów z ciętych kwiatów jest roślina doniczkowa, którą kobiety chętnie pielęgnują. Taki podarunek przetrwa lata, jeśli oczywiście będzie podlewany i odżywiany. Kobiety, którym nie są obojętne na kwiaty w pomieszczeniach, będą bardzo zadowolone z takiego prezentu. Do najpopularniejszych roślin doniczkowych wręczanych kobietom należą kwitnące azalie, begonie, cyklameny, chryzantemy, róże, kalanchoe. Niezwykle wyglądają storczyki i bromelie.

Ale są też przeciwnicy takiej zmiany w kompozycji kwiatowej, dlatego wybierając kwiaty domowe na prezent, należy wcześniej upewnić się, że przyniesie on pozytywne emocje. Niektóre kobiety w ogóle nie trzymają roślin w domu, na przykład z powodu braku czasu na opiekę nad nimi. Ogólnie rzecz biorąc, język kwiatów jest dość skomplikowany i kontrowersyjny, więc jeśli chodzi o pytanie o to, jakie kwiaty należy dać, trzeba polegać na swojej intuicji i uczuciach, które mężczyzna odczuwa wobec tej konkretnej pani.

Jakość i świeżości kwiatów wpływa bezpośrednio na trwałości podarunku. Dlatego przed wyborem bukietu lub rośliny doniczkowej trzeba starannie rozważyć ich wybór. W świeżych kwiatach pączek jest twardy, a jeśli się go dotknie, będzie można usłyszeć lekkie skrzypienie.Trzeba również zwrócić uwagę na obecność wszystkich płatków.

Czy wartość bukietu jest tak ważna?

W tym przypadku decydująca jest powaga wydarzenia, a także charakter związku z kobietą. Tak, często radość z obdarowanego bukietu jest wprost proporcjonalna do jego ceny. Ale w niektórych przypadkach zbyt drogi bukiet może tylko powodować zakłopotanie. Jeśli dwoje ludzi łączą poważne uczucia, doceni ona nawet małą, skromną kompozycję. Kwiaty są najlepszym prezentem dla kobiety, najważniejsze jest, aby oddawały intencje i zostały wręczone z potrzeby serca.

  Jakie kwiaty podarować kobiecie

Dodaj komentarz